Čajovna

Otevřena byla 15. září 1998 jako součást Klubu Ulita a spolu s ním tvoří nevšední a zajímavý prostor, který je přístupný bezplatně. Dětem a mládeži jsou přizpůsobeny ceny nabízeného sortimentu, ale konzumace není podmínkou využití. 

Čajlístek - zde najdete kompletní nabídku
Nabízíme přes 60 druhů kvalitních sypaných čajů, ovocných i bylinných směsí, biomošty a pochutiny. Kromě stálé nabídky 2-3x ročně připravujeme nabídku speciální. V čajovně nemáme vodní dýmku, funguje jako alternativa k běžným komerčním zařízením. Přestože úplně nemůžeme konkurovat profesionálním podnikům, neustále se snažíme o zvyšování kvality nabízeného sortimentu i služeb (dovozové čaje, možnost samopřípravy, školení a informovanost obsluhy).

Prostory a kapacita
Posedět můžete u čajového baru, využít jedno ze dvou pódií (ptačí a kozí), posadit se k větším stolům nebo menším stolečkům za paravány. Kapacita čajovny je cca 40 osob a pokud zrovna ve vedlejší klubovně neprobíhá nějaká akce, můžete se uvelebit i tam, třeba na pohovce.

Způsob fungování
Na ten jsme náležitě hrdí.

Obsluhu v čajovně a provoz klubu zajišťují dobrovolníci (Uliťáci) ve svém volném čase bez nároku na honorář. Každý z čajmanů /čajmanek/ čajmamek má službu cca 2x měsíčně, zbytek služeb obstarává jeden placený brigádník.

Do provozu čajovny se může zapojit každý, kdo má chuť - zkušenosti s přípravou čajů nejsou podmínkou, jen výhodou. Nově příchozí se nejprve zaučují pod dohledem zkušenějších, absolvují školení a až pak mají samostatnou službu. Seznámí se s čajovou kulturou, máme vypracovaný kodex čajmana, koná se pasování nováčků, pořádáme degustace. Kromě přípravy čajů a obsluhy hostů po čase umí návštěvníkům poradit i při výběru z naší velké sbírky deskových her včetně vysvětlení pravidel. Pokud probíhá některá z našich četných akcí, pomáhají i s jejich přípravou (zapojení nutné techniky, chystání materiálu a klubovny, domluva s účinkujícím a úklid po akci).

Možnost působit v čajovně pomáhá přilákat mladé lidi k dobrovolnictví a pak je zapojit do dalšího chodu spolku. Naprostá většina současných aktivních členů začala právě jako obsluha za barem v čajovně. Tento velmi netradiční koníček je zaujal, postupně se zapojili do dění a teď už sami organizují akce nebo pomáhají s jejich realizací.

Mezi další zajímavé benefity pro zapojené dobrovolníky patří např. možnost zapůjčení hudební či promítací techniky, využití klubovny pro vlastní akce a aktivity, slevy na vstupném na klubové akce, bezplatná konzumace čajů během služby aj.

   
Dnes je St 22.5.2024
| Služby pro tento týden