Druhy akcí

Akce pořádáme kulturní, vzdělávací a společenské, dělíme je na:
- klubové pořady
- externí akce

Na dalších zajímavých akcích Ulitu najdete jako spolupořadatele (Den Země na Rychtě Krásensko, Festival Rajbas) nebo účastníka (BambiFest, Den pro děti v Nemocnici Blansko, FestKaťák, Zažít Blansko jinak).

 

KLUBOVÉ POŘADY

Jednorázové nebo pravidelné akce nejrůznějšího druhu a zaměření, konají se v klubových prostorách během školního roku, nejvíc během podzimních a zimních měsíců. Ročně jich průměrně uspořádáme 40. Vstupné bývá dobrovolné, případně se pohybuje v rozmezí 50-120 Kč, délka trvání 1-2,5 hod. dle druhu pořadu. Prostor pravidelně dostávají mladí tvůrci, amatérští interpreti a regionální osobnosti.
Pracovní noci

Nárazové akce hlavně pro Uliťáky a jejich kamarády, kteří se nebojí přiložit ruku k dílu. Konají se nepravidelně od podzimu 2006, kdy se Ulita přestěhovala do nových prostor, které bylo třeba nejdřív stavebně upravit, vybavit je a potom zútulnit. Od té doby je postupně zvelebujeme tak, abychom se v nich my i Vy - naši návštevníci cítli dobře. Zahrnují drobnější opravy (např. výrobu polic, laviček, obložení stěn, výmalbu, výzdobu, broušení, lakování, instalaci reklamní cedule a závěsného systému, opravy elektroinstalace a úpravy světel aj.) i větší práce (výměna vnitřních dveří, oprava kuchyňského koutu, přípravné práce pro opravy podlah, sociálních zařízení), které zvládáme vlastními silami.  A proč Pracovní noci? V noci se nemohl nikdo vymlouvat, že má jiný program kromě spánku.

 

 

EXTERNÍ AKCE

Jedná se o akce pořádané mimo prostory Ulity, ať již uvnitř či venku. Je jich výrazně méně než klubových, ale mají vyšší celkovou návštěvnost.

 

Dětské soutěžní akce

Jednodenní soutěže, určené hlavně dětem, mládeži a jejich rodičům, přináší možnost společného vyžití při venkovních aktivitách:
- Kuličkiáda (koná se v květnu, od roku 1996), která formou turnaje oživuje tradiční dětskou hru,
- Drakiáda (koná se v říjnu, od roku 1996), umožňuje strávit příjemné chvíle výrobou draků a jejich pouštěním
- Šnečí stezka (koná se koncem října, od roku 2016), okruh Blanskem s tematicky laděnými stanovišti a úkoly (Povolání, Cesta kolem světa, Zvěřinec aj.)

 

Turnaje

- Turnaj v GO (orientální strategická hra), který se v Blansku koná od roku 2005 (vždy o víkendu koncem února). Organizuje jej Klub Go Blansko spolu s Českou asociací Go, z.s.. Jedná se o akci s mezinárodní účastí, která je zároveň kvalifikací na Mistrovství ČR, průměrná účast je 80 hráčů.

- turnaj v pétanque, kubb, deskových hrách - jsou příležitostným doplněním naší činnosti, ať už samostatně nebo v rámci větších akcí (např. Bambifest)

 

Muzika pro Karolínku

Letní hudební festival pořádaný pravidelně od roku 1996, na kterém se představují mladé či začínající kapely z regionu i špičky žánrů. Zaměřuje se především na folk, country a trampskou hudbu, ale nevyhýbá se ani jiným (hlavně menšinovým) stylům, např. jazz, blues, rock, vokální či lidová hudba aj. Cyklus 10 koncertů, případně i divadelních představení se koná vždy každou prázdninovou středu na nádvoří zámku v Blansku ve spolupráci s Muzeem Blanenska, p.o. a Společností Katolického domu Blansko, z.s. Celková průměrná návštěvnost festivalu je 700 osob.

 

Reprezentační ples

Koná se pravidelně od r. 2013 začátkem února. Jeho cílem je zviditelnit činnost Ulity, slouží jako příležitost k setkání a forma poděkování těm, kteří v Ulitě za dobu její existence působili či dosud působí. Průměrná návštěvnost je 120 osob, podílí se na něm přes 25 dobrovolníků, snahou je zajistit netradiční a zajímavý program (vlastní vystoupení členů, kvalitní doprovod aj.)

 

Megbolondul

Noční šifrovací soutěž v Blansku a blízkém okolí, při které jednotlivé týmy luští šifry, aby zdárně došly do cíle. Setmělé město, pozdní podzim, nevyzptytatelné počasí a zasloužený horký čaj k ní neodmyslitelně patří. Od roku 2007 je pravidelnou součástí festivalu Rajbas.

 

 Dnes je Po 5.6.2023
| Služby pro tento týden