Co je Ulita

Ulita Blansko, z.s je zapsaný spolek, nezisková organizace = neziskovka.

Jsme skupina dětí, mládeže i dospělých, kteří nemají rádi nudu a nemyslí jen na sebe. Naše činnost je založená především na dobrovolnících - Uliťácích, nemáme žádného stálého zaměstnance. Na dohodu o provedení práce nám teď pomáhají jen 2 lidé: brigádník (s čajováním, provozem a úklidem) a účetní/ hospodářka, která spravuje finance.

Všechen náš případný zisk jde na pořádání kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí, rozvoj zájmové činnosti a rozvoj duchovních hodnot, především dětí a mládeže.
Nezisková organizace / neziskovka = Organizace (zapsaný spolek, obecně prospěšná společnost, nadace, nadační fond, příspěvková organizace, družstvo aj.), která není založena za účelem dosahování zisku, ale plní svoje stanovené poslání. Může mít vlastní příjmy, zisk ovšem nerozděluje mezi členy, ale na účely, pro které byla založena (např. kultura, vzdělávání, sociální péče, ochrana zájmů určitých skupin atd.). Více informací najdete na: www.neziskovky.cz.

Dobrovolník = Člověk, který dělá nějakou činnosti ve prospěch druhých bez nároku na finanční odměnu. Najdeme je při práci s dětmi a mládeží, ve sportu, v kultuře, sociální, zdravotnické a ekologické oblasti, v humanitární sféře apod. Můžou pracovat na smlouvu nebo jen tak, ale vždy bezplatně. Více informací najdete na: www.dobrovolnik.cz.

 Dnes je So 20.7.2024
| Služby pro tento týden