Deskovky

Deskovek máme hodně. Opravdu hóóódně. Aktuálně více než 140 kusů pro všechny věkové kategorie. Půjčit domů si je sice nemůžete, ale můžete si je přijít zahrát kdykoliv během otevírací doby, s výběrem Vám rádi pomůžou naši dobrovolníci.

Kromě toho se u nás každý čtvrtek od 18:30 schází Klub deskových her, který sdružuje jejich příznivce. Je zároveň registrovaným herním klubem Albi, jeho členové se orientují v novinkách na trhu a rádi Vám vysvětlí pravidla či nějakou hru doporučí. A samozřejmě si s vámi deskové hry zahrají, stačí dorazit.

Příležitostně během roku pořádáme Deskohraní – sobotní odpoledne s deskovkami (seznámení se s novinkami, vysvětlení pravidel, noví spoluhráči, ale hlavně hraní).  


 
 
 

První hry se v Ulitě objevily už v roce 1996, kdy začal fungovat Klub Ulita. Tehdy šlo o klasické Člověče, nezlob se, Šachy, nebo Tajemný labyrint, které většinou věnovali návštěvníci nebo samotní Uliťáci.

Systematicky je nakupujeme od roku 2001, kdy vznikl Klub deskových her, ročně přibývá průměrně 6 kousků. Řada z nich má ocenění Hra roku, např. 7 divů světa, Dominion, Osadníci z Katanu, Poštovní kurýr, Puerto Rico, Vlak za vlakem. Myslíme i na dětské návštěvníky (Duch, Goblíci jedlíci, Krtečkova zahrádka, Mlsné myšky, Rytíř Klouzek, aj.)

Najdete zde rychlé hry do 20 min ať už karetní či kostkové (DAO, Fazole, Bang! Kostková hra), náročné strategické hry, u kterých strávíte několik hodin (Great Western Trail, Marco Polo) i hry rodinné okolo hodiny (Splendor, Azul, Takenoko).

Pokud máte zájem o hraní ve dvojici v nabídce je dostatek her pro dva hráče (Limes, Ve víru věků, Siege Storm). Ve větší skupině se zase osvědčily lehčí hry (Krycí jména, Dixit), hry znalostní (Desítka, Timeline) či hry dovednostní (Jenga věž, Junk art). Pokud preferujete spolupráci, k dispozici jsou hry kooperační (Velká kniha strašlivých čar, Samurai Spirit).

Myslíme i na dětské návštěvníky, kteří si můžou zahrát třeba Goblíci jedlíci, Karneval berušek, Leo musí ke kadeřníkovi, Mlsné myšky, Rytíř Klouzek, Tučňáci na ledu a jiné.

Hry pravidelně doplňujeme, a proto zde naleznete i novinky z poslední doby, které můžete odzkoušet (Jamajka, Klub detektivů, Škoda kouzla, které padne vedle, Tajemství Býčí skály, Toulavé věže).

Fotogalerii našich her najdete na Zoneramě Ulity.
 

Seznam deskových her

otevřít seznam v okně


Dnes je So 20.7.2024
| Služby pro tento týden