Externí akce

Jedná se o akce pořádané mimo prostory Ulity, ať již uvnitř či venku. Je jich výrazně méně než klubových, ale mívají vyšší celkovou návštěvnost.

Dětské soutěžní akce

Jednodenní soutěže, určené hlavně dětem, mládeži a jejich rodičům, přináší možnost společného vyžití při venkovních aktivitách:
- Kuličkiáda (od roku 1996, koná se v květnu nebo červnu), která formou turnaje oživuje tradiční dětskou hru
- Drakiáda (od roku 1996, koná se v říjnu), umožňuje strávit příjemné chvíle výrobou draků a jejich pouštěním
- Šnečí stezka (od roku 2016, nepravidelně koncem října), okruh Blanskem s tematicky laděnými stanovišti a úkoly (Povolání, Cesta kolem světa, Zvěřinec aj.)

     

Turnaje

- Turnaj v GO (orientální strategická hra), který se v Blansku koná od roku 2005 (vždy o víkendu koncem února). Organizuje jej Klub Go Blansko spolu s Českou asociací Go, z.s.. Jedná se o akci s mezinárodní účastí, která je zároveň kvalifikací na Mistrovství ČR, průměrná účast je 80 hráčů.

- turnaj v pétanque, kubb, deskových hrách - jsou příležitostným doplněním naší činnosti, ať už samostatně nebo v rámci větších akcí (např. Bambifest)

 

Muzika pro Karolínku

Letní hudební festival pořádaný pravidelně od roku 1996, na kterém se představují mladé či začínající kapely z regionu i špičky žánrů. Zaměřuje se především na folk, country a trampskou hudbu, ale nevyhýbá se ani jiným (hlavně menšinovým) stylům, např. jazz, blues, rock, vokální či lidová hudba aj. Cyklus 10 koncertů, případně i divadelních představení se koná vždy každou prázdninovou středu na nádvoří zámku v Blansku ve spolupráci s Muzeem Blanenska, p.o. a Společností Katolického domu Blansko, z.s. Celková průměrná návštěvnost festivalu je 700 osob.

 

Reprezentační ples

Koná se pravidelně od r. 2013 začátkem února. Jeho cílem je zviditelnit činnost Ulity, slouží jako příležitost k setkání a forma poděkování těm, kteří v Ulitě za dobu její existence působili či dosud působí. Průměrná návštěvnost je 100 osob, podílí se na něm přes 25 dobrovolníků. Snahou je zajistit netradiční a zajímavý program (vlastní vystoupení členů, kvalitní doprovod aj.)

 

Megbolondul

Noční šifrovací soutěž v Blansku a blízkém okolí, při které jednotlivé týmy luští šifry, aby zdárně došly do cíle. Setmělé město, pozdní podzim, nevyzptytatelné počasí a zasloužený horký čaj k ní neodmyslitelně patří. Od roku 2007 je pravidelnou součástí festivalu Rajbas a je určen spíše pro návštěvníky Rajbasu, než pro “šifrovací drtiče”:-). Kapacita soutěžících je vždy omezená.

 

      Dnes je So 15.6.2024
| Služby pro tento týden